Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co je to pravý chlap?

27. 05. 2013 19:36:36
To je otázka, kterou se zabývám už od svého dospívání. Je to otázka, kterou překvapivě spousta lidí nemá zodpovězenou. Je to také smysl mého života, objevit, žít a inspirovat tím, co jsem na své cestě objevil.

V dnešní společnosti vidíme kolem sebe spoustu mužů, kteří neví, kdo doopravdy jsou, ženy neví, co vlastně chtějí a muži neví, co se od nich vlastně očekává... Spousta mužů má strach být přirozeně sama sebou, protože jsou vychováváni ženami a společností, která mužskou sílu a temnou stránku mužů považuje za slabosti a snaží se tu obrovskou sílu nějak změkčit a otupit. Další muži se snaží za každou cenu zachovat svou představu o mužnosti, takže si nasadili masku obrovského borce, který je nebezpečný, úspěšný a všichni by se ho měli bát, zatímco on se nikdy ničeho nebojí. Že je také povrchní a pozlátka, jako drahé nebo alespoň „vytuningované“ auto, drahé hodinky, spousta žen a kamarádů z něj chlapa ještě nedělají, si vlastně ani neuvědomuje. A dokonce i ženy mu na to skočí!

Myslím, že je čas, aby si muži uvědomili, že hodný a milý ňouma ani velký a namachrovaný macho není to, co znamená opravdový chlap.

Myslím, že je čas si uvědomit a přiznat, že KAŽDÝ muž má uvnitř sebe toho malého chlapečka, který se bojí, že bude neúspěšný a nemilovaný... Proto tolik milujeme pozornost a pochvaly, proto tolik vyrosteme, když cítíme podporu od žen. Proto se v nás probouzí spoustu sil jenom z touhy zalíbit se ženě. Proto se cítíme nejlíp, když je naše žena šťastná! Ženy podpořte nás a nebudete litovat!

Vznikla nám generace rovnoprávnosti, rovných sil a bez většího mužsko-ženského napětí. Ženy se naučily být víc mužné a muži se naučili zase ženské vlastnosti. Jsme takhle šťastnější? Jsou naše vztahy vášnivější a spokojenější? Obohacuje nás druhé pohlaví tak, jak jsme si vždycky přáli? Jsou naše vztahy hlubší, trvalejší a poskytují nám zázemí k tomu, abychom byli sami sebou a stávali se zároveň takovým člověkem, jakým si přejeme být?

Jestli ano, víte, že není větší požehnání, větší prostor k růstu a poznávání světa a zažíváte tak úžasné okamžiky, že na ně nikdy v životě nemůžete zapomenout! Je to tak intimní, že vás to dojímá, tak hluboké, že se toho bojíte a tak transformační, že musíte být vědomí a otevření, abyste to ustáli.

Toho se člověk bojí. Co když si budeme tak blízko, že mě ten druhý pozná cele? Co když se dozví, že nejsem tak dobrý, jak si myslí? Co když to bude tak úžasné, že se na tom stanu závislým a pak udělám chybu a on mě opustí? Co když si budeme tak blízko, tak odevzdaní a on toho zneužije? Co když já nebo on nejsme pro sebe ti praví?

Víte co? Na každou otázku existuje odpověď, ale co na tom záleží? No a co, že máte strachy a pochybnosti? Důležité je, co je teď! A víte, co ještě? Jasně, že to skončí, tohle si pravý chlap uvědomuje. Když ne teď, za rok, za pět, nebo za deset, tak jednou společně se smrtí. Pravý chlap si uvědomuje svojí smrtelnost, je s ní smířený a překonal strach ze smrti. Já vím, bolí to, ale je to tak. Když ten strach ale překonáte, stanete se úžasně silnou osobností, chlapem s velkou moudrostí, energií i silou.

Chlap ví, že žijeme v materiálním světě, a i když on sám moc peněz nepotřebuje, dává zázemí. Zázemí, kde je bezpečí, hojnost, svoboda. Je tam uvolnění, prostor pro lásku i pro mentální a duchovní růst.

Pravý chlap je ten, který dokáže ovládat svoje smysly a díky tomu může jednat velice racionálně, a když se v ovládání sám sebe stane mistrem, je pak jednoduché vytvořit bohatství, je pak jednoduché nepodlehnout jiné ženě a když je k sobě upřímný, ostatní mu pak mohou plně důvěřovat.

Ví, že materiální věci pominou, stejně tak, jako naše tělo a taky ví, že jeho žena další náušnice nepotřebuje, nemusí mít dvanáct párů bot a že jezdit v drahém autě je jen o malinko pohodlnější, než v normálním. Ale přesto chce rozmazlovat svojí ženu, chce ji udělat radost a taky to vědomě dělá, dokáže ji dát takové zázemí, že dokáže vidět dál, než na tu kabelku!

Miluje, když je jeho žena šťastná a když je sama sebou. Vzrušuje ho, když se na ni jenom dívá a ona je úplně uvolněná. To je tak božský pohled, mohl by se na ni jenom dívat třeba hodiny! Škoda, že většina žen je tolik svázaná společností a snaží se tolik vyrovnat mužům...

Pravý chlap také žije podle své nejvyšší pravdy, ať je jakákoliv!

Chlapovi záleží na bohu, jeho smyslu života, a až potom na své ženě, ale stává se tím natolik silný, že žena mu může plně důvěřovat a plně se mu odevzdat, natolik silný, že roste každým dnem, žije na hraně a obohacuje své okolí a nejvíc svojí ženu.

Nezáleží na tom, jak vypadá, chlapství je v srdci! Pravý chlap je především bojovník lásky!

Jo a taky má smysl pro humor a nebere se moc vážně!

Tohle je má pravda a tímhle se stávám, podle toho chci žít, protože si uvědomuji, že když stojím za nějakou pravdou, musím stát i za tím, jak žiju!


Tento článek vyšel na mém blogu, který má za úkol inspirovat. Inspirovat muže a ženy k tomu, aby si uvědomili, co si mohou vzájemně dát, jaké mají dary a kdo doopravdy jsou.
http://pravychlap.wordpress.com/

Autor: Jakub Kořínek | pondělí 27.5.2013 19:36 | karma článku: 12.95 | přečteno: 1079x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zbyšek Hlinka

„Veselé“ příhody s hygienickou stanicí – jednání v omylu

Po návštěvě úřadu jsem se ocitl v patové situaci. Předělání projektu (natož pak stavby) nepřicházelo v úvahu z finančních důvodů. Jednání obou úřednic bylo natolik přesvědčivé, že jsem nabyl dojmu,

22.10.2017 v 19:06 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 411 | Diskuse

Richard Siemko

Svoboda a přímá demokracie s jedinou podmínkou

Je docela smutné, když nás na naše nelogické jednání musí upozornit napůl cizinec. Naše tradiční strany v tomto selhaly.

22.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 31.95 | Přečteno: 1396 | Diskuse

Jakub Zeman

Proč urážet někoho s opačným názorem ve volbách?

V pátek a včera proběhly v České republice volby do poslanecké sněmovny. Ať se to někomu líbí nebo ne, byly demokratické. A právě to se spoustě lidí v „demokratické“ České republice očividně nelíbí.

22.10.2017 v 16:00 | Karma článku: 33.98 | Přečteno: 890 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kostky jsou vrženy

... a co bude dál, záleží ne na všech, ale na mnoha aktérech volebního klání, které pravda z dnešního pohledu, nebylo asi příliš šťastné - ale po bitvě, bývá mnohý generál, jak se říká. 3 + 1 osobní postřeh k výsledku voleb.

22.10.2017 v 12:30 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 641 | Diskuse

Richard Siemko

Volby 2017 a chytrému napověz, hloupého trkni

Vždy po volbách si dám tu práci, že si spočítám, kolik vlastně údajné parlamentní strany získaly skutečných hlasů v procentech z počtu oprávněných voličů.

22.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 2034 | Diskuse
Počet článků 9 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1283
Jmenuji se Jakub Kořínek, jsem z Kutné Hory, je mi 23 let a od narození mám cystickou fibrózu. Možná ji znáte pod názvem „nemoc slaných dětí”. Je geneticky podmíněná a nevyléčitelná. Můj smysl života je inspirovat. Inspirovat muže a ženy k tomu, aby si uvědomili, co si mohou vzájemně dát, jaké mají dary a kdo doopravdy jsou.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.